21.02.2024.

Znajdujesz się: Start arrow Zaczarowany ogród arrow Zaczarowany ogród
Zaczarowany ogród

Dobiegły końca działania zaplanowane w projekcie „Zaczarowany Ogród” realizowanego dla naszej społeczności przez Grupę Nieformalną „Dla Innych” założoną przez panie: Katarzynę Krukowską, Bogusławę Szymczyk i Ewę Trzcionkowską.
Celem projektu było stworzenie ogólnodostępnej przestrzeni edukacyjno-rekreacyjnej.
Stworzyliśmy na podwórku Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Mikołajkach „zaczarowany ogród”, w którym stanęły domki dla owadów, zawisły na drzewach budki lęgowe dla ptaków oraz zakupione i ustawione zostały stoły i ławy do prowadzenia zajęć edukacyjnych i relaksu. W powstałym ogrodzie odbywają się zajęcia edukacyjne o tematyce proekologicznej, prowadzone przez leśników oraz przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną.
Podczas realizacji projektu młodzież z ośrodka uczestniczyła w licznych warsztatach: ceramicznych, stolarskich, botanicznych, podczas których powstały poidła dla ptaków i owadów, zawisły budki lęgowe, zbudowaliśmy domki dla owadów. Częściowo zaaranżowaliśmy ogród, nasadzając kwiaty i krzewy. Odbyły się festyny umożliwiające zaprezentowanie szerszej grupie odbiorców nasz projekt. Wychowankowie uczestniczyli w ścieżce edukacyjnej zorganizowanej przez Mazurskie Centrum Bioróżnorodności i Edukacji Kumak w Urwitałcie oraz w wycieczce do Skansenu Kurpiowskiego im. Adama Chętnika w Nowogrodzie. Przeprowadzone zostały warsztaty o życiu pszczół w pasiece.
Podczas zajęć edukacyjnych i festynów integrujących placówki z terenu gminy Mikołajki dmłodzież niepełnosprawna budowała pozytywne relacje, integrowała się i wspierała wzajemnie.
Realizacja projektu odbyła się dzięki pozyskanym środkom z Narodowego Instytutu Wolność – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

Zapraszam do fotorelacji z przeprowadzanych działań.

Image

Image

Image

Image

Image

 

 

Image

Image

Image

Image

Image

 

 

Image

Image

Image

Image

Image

 

 

Image

Image

Image

Image

Image 

 

Image

Image

Image

Image