01.04.2023.

Znajdujesz się: Start
EEG Biofeedback PDF Drukuj

Terapia metodą EEG Biofeedback

W pracowni stosowana jest nowoczesna metoda treningu pracy mózgu. Została ona opracowana przez naukowców z ośrodka szkolenia astronautów w NASA w USA i stosowana jest z powodzeniem w USA i Europie.

Metoda ta pozwala zwiększyć szybkość myślenia, kreatywność i pamięć, poprawia nastrój i samoocenę, polepsza sen.

Image

EEG BIOFEEDBACK JEST  METODĄ  BEZPIECZNĄ, PRZYJEMNĄ I JAKO METODA UCZENIA SIĘ ZA POMOCĄ WIDEOGRY NIE ŁĄCZY SIĘ Z ŻADNYMI UBOCZNYMI DZIAŁANIAMI!!

 

Metoda należy do neuropsychoterapii instrumentalnej. Oprócz psychoterapeuty jest tu potrzebna wysokospecjalistyczna aparatura EEG. Za jej pomocą osoba poddawana treningowi uczy się czynności swojego mózgu, jak zmieniać pozytywnie wzorzec wytwarzanych fal mózgu (wzmacniać pożądane i hamować niepożądane fale mózgowe), bowiem stan naszego umysłu i zachowanie łączą się we wzorcu pracy mózgu.

Metoda EEG BIOFEEDBACK pomaga trenowanemu na zasadzie sprzężenia zwrotnego, tj. nagrody za uzyskanie odpowiednich parametrów, uczyć się kierować swoją czynnością bioelektryczną mózgu.

Treningi EEG Biofeedback prowadzą stopniowo do większej stabilizacji czynności mózgu, do szybszych zmian wzbudzenia mózgu oraz do poprawy wzorca bioelektrycznego mózgu w przypadku zaburzenia.

Wskazane są dla osób zdrowych, których praca wymaga skupienia, szybkich prawidłowych decyzji, osób pracujących w stresie. Pomagają uzyskiwać lepsze wyniki w nauce, wspomagają zdrowy rozwój mózgu już od 3 roku życia aż do późnego wieku.

Treningi wskazane są także dla ludzi z zaburzeniami funkcji poznawczych, z zaburzeniami psychosomatycznymi, z zaburzeniami samooceny, depresją, lękiem i napadami paniki, zaburzeniami procesu uczenia się, zaburzeniami koncentracji uwagi i nadpobudliwością psychoruchową, zaburzeniami snu, przy przewlekłych bólach, w terapii tików i zespołu Touretta, natręctwach, pomocniczo w terapii uzależnień oraz w zaburzeniach przyjmowania pokarmów.

Treningi pomagają w leczeniu wielu chorób neurologicznych i psychicznych. Dobre efekty uzyskuje się w terapii stanów po urazach czaszki, po udarach mózgu, w mózgowym porażeniu dziecięcym, w padaczce - również lekoopornej.